Witamy w polityce prywatności

 1. Witamy, Cię w naszej polityce prywatności.
  Gmina Miasto Zgierza  z siedzibą Urząd miasta Zgierza Plac Jana Pawła II 16  jest Administratorem Twoich danych Ta polityka określa, w jaki sposób traktujemy Twoje dane osobowe, jeśli jesteś użytkownikiem strony www.budzet.zgierz.pl

Rodzaj gromadzonych danych osobowych

 1. Zbieramy określone dane osobowe na temat odwiedzających i użytkowników naszej strony
 2. Zbierane dane obejmują:  imię i nazwisko, ulicę, adresy e-mail, adresy IP,  trzy pierwsze i trzy ostatnie cyfry nr PESEL.

Jak zbieramy dane osobowe

 1. Zbieramy dane osobowe bezpośrednio, gdy je nam udostępnisz.
 2. Gromadzimy Twoje dane osobowe, gdy zgłosisz projekt zadania, zagłosujesz, 

Wykorzystamy twoje dane osobowe:

 1. Działając w interesie publicznym  w celu weryfikacji głosowania na budżet obywatelski.
 2. Gdy jest to konieczne do celów, które są w naszym lub stron trzecich, uzasadnione interesy. Te zainteresowania obejmują:
  • obsługę strony
  • weryfikacja twojej tożsamości po zalogowaniu się do którejkolwiek z naszych Stron;
  • odpowiadanie na zgłoszenia do pomocy technicznej i pomoc w rozwiązywaniu wszelkich sporów;
  • zarządzanie naszą relacją z Tobą, np. odpowiadając na twoje komentarze lub zapytania przesłane do nas
  • ulepszanie naszych produktów i usług.
  • w celu odpowiadania na żądania rządu, sądu lub organów ścigania prowadzących dochodzenie.

Jak zabezpieczamy twoje dane osobowe

 1. Przechowujemy dane osobowe na bezpiecznych serwerach. Dane osobowe, które przechowujemy lub przesyłamy, są chronione przez zabezpieczenia i kontrolę dostępu.

Jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych

 1. Możesz uzyskać dostęp do niektórych danych osobowych, które zbieramy o Tobie. Masz również prawo do złożenia wniosku o dostęp do innych posiadanych przez nas informacji osobistych i do żądania poprawienia wszelkich błędów w tych danych. Aby uzyskać dostęp lub prośbę o korektę, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych, korzystając z danych kontaktowych podanych na końcu tej polityki.

Informacje, które publikujesz lub przekazujesz innym

 1. Jeśli udostępniasz swoje dane osobowe innym osobom, nie możemy kontrolować ani akceptować odpowiedzialności za sposób, w jaki będą wykorzystywać te dane lub nimi zarządzać.

Jak długo przechowujemy Twoje dane osobowe

 1. Przechowujemy Twoje dane osobowe tak długo aby wypełnić interes publiczny jakim jest realizacja Budżetu Obywatelskiego.

Jak możesz się z nami skontaktować

 1. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych praktyk prywatności lub sposobu, w jaki zarządzamy twoimi danymi osobowymi, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych, pisząc na adres:  iod@umz.zgierz.pl
 2. Cieszymy się, że dotarłeś do końca polityki prywatności, ponieważ znajomość tych informacji jest najlepszym sposobem zrozumienia, w jaki sposób wykorzystywane są Twoje dane osobowe i jak najlepiej nimi zarządzać!

Jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych

 1. Prawa te są ograniczone w niektórych sytuacjach - na przykład możemy udowodnić, że mamy prawny wymóg przetwarzania Twoich danych osobowych. W niektórych przypadkach oznacza to, że możemy zachować niektóre dane nawet w przypadku wniesienia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.
 2. Jeżeli uważasz , że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z prawem albo dopuszczamy się naruszeń masz prawo do złożenia skargi do organów ochrony danych. W naszym kraju tym organem jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Udostępnij ten artykuł

Komentarze